O nás

Náš salon nabízí kompletní profesionální péči o srst psů všech plemen a kvalitní servis v oblasti stříhání, rozčesávání, vyčesávání, trimování a koupání s konečnou úpravou srsti. Samozřejmostí je také čištění uší, depilace ušních chloupků a stříhání drápků. V případě potřeby Vám rádi poradíme s péčí o Vašeho mazlíčka.

Všechna plemena před střihovou úpravou KOUPEME. Koupeme je v přírodní italské kosmetice Iv San Bernard, která je vhodná jak pro běžnou údržbu, tak se využívá i ve veterinární dermatologii a jako doplňková léčba ke koupelím a zábalům.

Mnohým majitelům se může zdát, že koupat pejska v salonu je zbytečný luxus. Opak je pravdou a máme k tomu důvody, které jistě každý majitel pejska pochopí. Tyto důvody jsou zdravotní, profesní i finanční. Ne každý majitel pejska je schopný pejska správně rozčesat, vykoupat, usušit a přivést do salonu tak, aby pejsek zůstal čistý. Kolikrát se nám stalo, že pejsek po vykoupání celý den běhal venku a nebo s ním páníček přišel v dešti. Určitě chápete, že takový pejsek opravdu čistý není a my pak musíme veškerý prach a nečistoty celou dobu úpravy dýchat. Z profesního hlediska nás jistě pochopíte v tom, že chceme odvádět takovou práci, aby byl spokojený nejen majitel pejska, ale i my – chceme práci odvádět perfektně. A posledním důvodem je i finanční stránka – nůžky a strojky jsou velmi drahé. Když je pejsek zaprášený nebo od písku, nůžky a hlavice se nám tupí a časem dochází k úplnému zničení nástrojů.

Pejsky upravujeme bez přítomnosti majitele. Přítomnost majitele odvádí pejskovu pozornost od stříhání a ani nám se nepracuje dobře, když nemáme klid na naši práci.  Výjimkou jsou pejsci staří a nemocní, pro které by byla úprava bez majitele stresující. Agresivní psy upravujeme pouze za přítomnosti majitele.

Při úpravě nepoužíváme žádné tišící prostředky.


Pár slov o mně:

Kynologii se věnuji přes dvacet let. Mým prvním psem byla fenka Amerického kokršpaněla. Spolu jsme prožily první výstavní začátky a zkušenosti. Po ní jsem si pořídila fenku Kerry blue teriera, která se stala několinásobnou šampionkou krásy. V roce 2006 jsem založila chovatelskou stanici a odchovala první štěňata Kerry blue teriérů. Z vrhu šesti štěňat jsem si nechala jedinou narozenou fenku, která mě doprovází dodnes. I když je Interšampionkou a několinásobnou šampionkou, můžete nás příležitostně na nějaké výstavě potkat,kam jezdíme už jenom pro radost. Všechny psy jsem si na výstavu upravovala a upravuji sama, stejně jako své odchovy.